KONST / Litografier / Serigrafi 12143121
nr 1214 3121
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Serigrafi, "Rock n Roll". Signerad, numrerad 12/21. Motivet: 42x53 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 29 oktober 2018
kl 20:18:36
27/10 18:11:32
1.500 kr
29/10 07:40:56
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson